DLACZEGO MAM WYBRAĆ
HIPNOZĘ-HIPNOTERAPIĘ?

To SZYBKIE narzędzie, które pomoże Ci w krótkim czasie osiagnąć natychmiastowe rozwiązanie oraz zaoszczędzisz cenny czas.

To SKUTECZNE narzędzie potwierdzone wieloma klinicznymi badaniami (to nie czary!)

To GŁĘBOKA praca terapeutyczna i głębia umysłu podświadomego jest ogromna! Tu znajduje się nasza biblioteka zdarzeń,obrazów i zapisanych nawyków. Stąd pochodzi uwolnienie trudnych emocji, traum lub wczesnych negatywnych.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA
HIPNOZY:

  • Fobie i lęki
  • Uzależnienia (narkotyki,palenie, nadużycie alkoholowe,hazard,inne nałogi)
  • Nerwice
  • Zaburzenia somatyczne( bóle płynące z ciała oraz migreny,omdlenia, bolące stawy i kości)
  • Bezsenność
  • Przewlekły stres i wypalenie zawodowe
  • Obniżona odporność
  • Depresja
  • Złe nawyki i popędy.

10 MITÓW NA TEMAT HIPNOZY:

1. Hipnoza to sen.

Hipnoza nie jest snem, chociaż słowo „hipnoza” pochodzi od greckiego słowa “hypnos” oznaczającego sen, hipnoza jest stanem transu, w którym wycofujemy swoją uwagę ze świata pięciu zmysłów i skupiamy się na wewnętrznej rzeczywistości.

2. Nie da  się mnie zahipnotyzować (jestem na to za inteligentny lub logiczny).

Prawdą jest, że niektórzy z nas łatwiej się relaksują i wchodzą w stan transu (hipnozy) i są bardziej podatni na sugestie. Natomiast, nawet Ci, którzy początkowo mają problem ze zrelaksowaniem się, mogą nauczyć się jak wchodzić w trans. Wchodzenie w hipnozę jest sztuka uczenia się, jak wejść w trans.

3. Nigdy do tej pory nie byłem w transie/ w hipnozie.

To nieprawda! Jeśli zdarzyło Ci się marzyć , “myśleć o niebieskich migdałach” w trakcie lekcji, prowadzić niemal automatycznie samochód i “wybudzić się ” przed domem, kiedy wyciągasz kluczyki ze stacyjki… to byłeś w transie!

4. Moja siła woli zostanie odebrana mi przez hipnotyzera.

Nic i nikt nie jest Ci w stanie odebrać Ci Twojej woli, ponieważ masz umysł swiadomy i w każdej chwili możesz powiedzieć “nie” i wyprowadzić się z transu! Niestety, nawet przemysł filmowy pokazuje hipnotyzera jako kogoś, kto ma nad tobą władzę, co jest nieprawdą. Mamy dwa umysły: świadomy i podświadomy, umysł podświadomy nie rozpoznaje, co jest prawdziwe, a co jest wymyślone (pomyśl teraz o plasterku cytryny na języku), natomiast umysł świadomy ma zdolność mówienia “nie” i odrzucania tego, czego nie chcemy przyjąć!

5. Hipnoza jest niebezpieczna.

Hipnoza jest bezpieczna, kiedy zrozumiesz kim jesteś. Tylko jako małe dziecko jesteś wystawiony na totalne programowanie ze strony otaczającego Cię środowiska i dlatego uczysz sie nieswiadomie: języka, kultury, formułujesz swoją opinie na temat siebie i świata- bez żadnej cenzury. Natomiast już jako dorosły z rozwiniętym umysłem świadomym , możesz mieć wolę (postanowić), aby nie przyjąć sugestii od hipnotyzera . Nikt nie jest w stanie Cię do czegokolwiek zmusić lub zasugerować Ci zrobienie czegoś (chyba, że chcesz …)

6.Hipnoza to „coś” co hipnotyzer Ci „robi”.

Nieprawda. Zawsze hipnotyzujesz się sam, przyzwalasz na to. Każda hipnoza to auto-hipnoza ,to nie coś “robione” Ci przez hipnotyzera czy hipnoterapeute (kogos kto używa hipnozy do celów terapeutycznych a nie rozrywkowych).

7. Nie da się kogoś zahipnotyzować przez zoom.

Nieprawda. Można kogoś zahipnotyzować przez zoom, na odległość, przez telefon, czy face time. Jesli hipnoza to stan w którym wycofujemy nasza uwage  ze świata pięciu zmysłów i skupiamy się na wewnętrznej rzeczywistości i pozwalamy żeby logika zeszła na bok… (np. wyobraź sobie, ze teraz idziesz plaża … slyszysz szum morza…) mozesz pozwolic sobie na zaangażowanie się w ta rzeczywistość, chociaż fizycznie NIE jesteś na plaży..

Możesz sobie na to przyzwolić, zaangażować sie w to, nawet , kiedy hipnoterapeuta nie jest  fizycznie z toba…

8. Nie będziesz w stanie obudzić się z hipnozy.

Nieprawda. Możesz zawsze “wybudzić się ” z hipnozy, sam, bez obecności innej osoby, nawet jeśli komputer się rozłączy, po prostu sam , spokojnie wyjdziesz z transu, możesz w każdej chwili przywołać się sam do stanu normalnej świadomości. Nie istnieje ryzyko „utknięcia” na zawsze w transie”, to błędne przekonanie z filmów.

9. W trakcie hipnozy możesz uzyskać dostęp do informacji, o których nie wiesz w zwykłym stanie świadomości.

Prawda. Hipnoza może Ci pomóc odblokować informacje, które wyparłeś lub o których zapomniałeś.

10. Na pewno zdradzisz wszystkie swoje sekrety w trakcie  hipnozy, nawet jeśli nie będziesz tego chciał, bo nie będziesz umiał sie powstrzymać.

Nieprawda. Zawsze masz wybór. Jeśli informacja, która się pojawia nie powinna być przekazana hipnoterapeucie, zawsze możesz mu powiedzieć „to jest prywatna sprawa” i tyle, informacja zostaje z toba , a terapeuta powinien to uszanować.